Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Twórczość Andrzeja Korca w Latoszynie

Uzdrowisko Latoszyn wraz z organizatorami: Galeria Sztuki MOK w Dębicy oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica zapraszają na otwarcie wystawy prezentującej twórczość artysty Andrzeja Korca. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 stycznia 2023 17.00 w Pijalni Wód.

ANDRZEJ KORZEC

Ur. się w Żarach w 1959 r. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha. Dyplom uzyskał w 1989 r. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Rzeszowie. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Zainicjował cykl wystaw Piórkiem i pędzlem po Rzeszowie, oraz Międzynarodowy Plener Malarsko-rzeźbiarski Rakszawa i Orzechówka. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach: Polska, Austria, Czechy, Ukraina, Niemcy, Włochy, Słowacja, Francja, Węgry. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. W 2006 r. brał udział w polsko-francuskim projekcie Piękno natury w Les Arcys, Volgre (Francja). W konkursie Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008 otrzymał nagrodę Fundacji Rodziny Zbigniewa Jana Krygowskiego – BWA Rzeszów. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 Burmistrza Klagenfurtu. Prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.