Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tomasz Czapla dyrektorem Muzeum Regionalnego w Dębicy

Burmistrz Mariusz Szewczyk powołał dyrektora Muzeum Regionalnego w Dębicy. Szefem instytucji kultury został Tomasz Czapla, który od 2013 roku był kustoszem dębickiego muzeum.

Tomasz Czapla pracę w Muzeum rozpoczął przed 10 laty jako pełniący obowiązki kustosza. Był odpowiedzialny za pracę merytoryczną, m.in. gromadzenie, opracowywanie i ochronę zbiorów, kwerendy i udostępnianie, organizowanie działań wystawienniczych, edukacyjnych i naukowo-badawczych.

Nowy dyrektor z wykształcenia jest historykiem. Ukończył studia na Wydziale Socjologiczno-Historycznym na rzeszowskiej WSP i podyplomowe studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest też absolwentem Akademii Dziedzictwa — studiów podyplomowych z zakresu zarządzania dziedzictwem kulturowym, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny i Małopolską Szkołę Administracji Publicznej w Krakowie, a realizowaną przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Wcześniej pracował w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy i w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy jako nauczyciel historii oraz w Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II.

Jak sam podkreśla, nominację na stanowisko dyrektora nie odbiera jako awans, ale jako zobowiązanie do troski o zachowanie dziedzictwa kulturowego Dębicy i regionu. W przedstawionej koncepcji rozwoju Muzeum Regionalnego w Dębicy na lata 2023-2030 planuje utworzenie w pełni funkcjonalnej, odpowiadającej współczesnym standardom muzealnictwa i bezpiecznej dla zabytków przestrzeni muzealnej, dostępnej dla osób niepełnosprawnych oraz otwartej na wielokierunkowe działania ekspozycyjne, edukacyjne, naukowe i konserwatorskie poprzez modernizację i rozbudowę kompleksu muzealnego. Burmistrz Mariusz Szewczyk powołał dyrektora muzeum na siedmioletnią kadencję.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.