Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica z tamtych lat … w kolorze !

Dębica, zupełnie inna niż ta dzisiejsza na fotografiach pochodzących z archiwum fotograficznego dębickiego „Mechanika”. W oryginale zdjęcia są czarno-białe, co niewątpliwie oddaje klimat lat 60. XX i 70. XX kiedy zostały wykonane, ale zdecydowaliśmy się na ich mały retusz i pokolorowanie dzięki czemu nieco nabrały wyrazistości.

Na fotografiach można zobaczyć miasto sprzed 50 lat, Rynek z dużą ilością zieleni, budowane osiedla mieszkaniowe i gromadkę dzieciaków bawiących się na konstrukcjach metalowych przy blokach (dzisiejsi rodzice dostaliby zawału gdyby dzieci się tak same, bez opieki bawiły). Są zdjęcia Spółdzielni Uczniowskiej „Jar” najprawdopodobniej przy „Mechaniku” oraz fotki z miejskich uroczystości pierwszomajowych.

Zdjęcia z archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pana Pawła Miłosza i Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.