Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Studenci architektury zaprojektują nową odsłonę ul. Kolejowej

Miasto po raz kolejny wspólnie z Politechniką Krakowską organizuje konkurs pod hasłem „Kolejowa brama miasta” dla studentów. Chodzi o projekt architektoniczny na rewitalizację i zagospodarowanie ul. Kolejowej oraz placu przy dworcu PKP.

– Ulica Kolejowa wraz z Placem Sybiraków, objęta projektem konkursowym, ma pełnić rolę atrakcyjnej przestrzeni, integrującej dwa kluczowe obszary miejskie: historyczne śródmieście z rynkiem oraz rejon dworca kolejowego. W  koncepcji studenci będą mieli za zadanie położyć szczególny nacisk na rozwiązania ekologiczne, związane z: obecnością wody i zieleni w przestrzeni miejskiej, gospodarowaniem wodami opadowymi oraz przeciwdziałaniem negatywnych zjawisk (wyspy ciepła, deficyt wody i zieleni, przegrzewanie się przestrzeni miejskiej, uciążliwość komunikacyjna, emisja hałasu i zanieczyszczeń itp.) – tłumaczy Jerzy Sieradzki, zastępca burmistrza Dębicy.

Konkurs dla studentów trzeciego roku zostanie przeprowadzony jako studialny, jednoetapowy, realizowany w Katedrze Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Efekt pracy młodych architektów poznamy na przełomie maja i czerwca w czasie specjalnej wystaw w Galerii MOK.

– Mam nadzieję, że projekty te wywołają dyskusję na temat estetyki miasta i wprowadzenia ewentualnych rozwiązań prawnych w postaci np. podjęcia prac nad uchwałą krajobrazową – dodaje burmistrz Sieradzki.
Źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.