Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

WYRZUCIŁA ŚMIECI PRZY DRODZE, ZOSTAŁA UKARANA MANDATEM

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy może zgłosić zagrożenie występujące w miejscu jego zamieszkania. W ostatnim czasie jedna z takich informacji dotyczyła nielegalnego wyspiaka śmieci w miejscowości Niedźwiada. Czynności podjęte przez dzielnicowego doprowadziły do ustalenia osoby, która nielegalnie wyrzuciła śmieci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala w prosty sposób poinformować policjantów o przypadkach łamania prawa. To właśnie dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji, policjanci już niejednokrotnie ustalili i ukarali sprawców wielu czynów, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Jednym z takich zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, była informacja o dzikim wysypisku śmieci, w miejscowości Niedźwiada. Zgłoszenie to zostało przydzielone do weryfikacji dzielnicowemu, który szybko ustalił sprawcę zaśmiecenia przydrożnego terenu. Jak się okazało, była to mieszkanka Glinika. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać funkcjonariuszom informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie ich bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji można łatwo i przede wszystkim anonimowo, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Istnieje również możliwość dodawania zdjęć i komentarzy. Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, należy mieć dostęp do internetu i po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa. Pamiętajmy jednak, że nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 112.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.