Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica z dawnych lat: Dni Książki i Prasy w 1972 roku na dębickim Rynku

Dni Książki i Prasy RUCH /fot. Kazimierz Prajsner

Przez ponad dekadę od 1959-1975 roku w całej Polsce na przełomie kwietnia i maja odbywały się Dni Oświaty, Książki i Prasy. Nie inaczej było w Dębicy, gdzie na Rynku ustawiały się stoiska z książkami i czasopismami. Zdjęcia z takiego wydarzenia w grodzie nad Wisłoka z maja 1973 prezentujemy Państwu dzięki uprzejmości Pani Renaty Mądzik.

Na zdjęciu powyżej ta blondynka to moja mama Krystyna Węgrzynowicz. Sprzedawcy kiosków Ruch w latach ’70 ubiegłego wieku mieli stoiska na Rynku w Dębicy na Dni Książki i Prasy. Na tych stoiskach, a było to w niedzielę sprzedawano głównie książki i odbywała się sprzedaż losów. Loteria cieszyła się największym zainteresowaniem. Na tym zdjęciu pan w okularach to obecny wtedy dyrektor Ruch w Dębicy Kazimierz Cyran. O tym, że wydarzenie to miało znaczącą rangę świadczy fakt, że zdjęcia na nim wykonywał sam mistrz fotografii Kazimierz Prajsner” – mówi Renata Mądzik, uczestnicząca w Dniach Książki z mama jako 6-letnia dziewczynka.

Dni Książki i Prasy RUCH /fot. Kazimierz Prajsner

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.