Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pijany jechał BMW i wystrzeliła mu opona

Pomimo wielu apeli, codziennych komunikatów, na drogach powiatu dębickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący pojazdami. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

W sobotę przed godz. 19, policjanci zostali skierowani na interwencję na autostradzie w Paszczynie. Mieszkaniec miejscowości Tyśmienica podróżując bmw, w wyniku wystrzału opony, uderzył bariery energochłonne. 29-letni mężczyzna nie wymagał opieki medycznej. Podczas interewncji okazało się, że kierujący bmw jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce wczoraj około godz. 23.30 w Dębicy na ulicy Metalowców. Kierująca peugeotem wjechała na teren jednej z firm, niszcząc opuszczony szlaban. Świadkowie znajdujący się na miejscu, uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki i wezwali policję. Kierującą okazała się 50-letnia mieszkanka Dębicy. Od kobiety wyczuwalny był alkohol. Kierująca peugeotem została przewieziona do dębickiej komendy, tam badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, a po przebadaniu lekarskim osadzili zatrzymane osoby w areszcie dębickiej komendy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 
Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.