Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Powiatowy Kiermasz Wielkanocny 2023 – nie brakowało zwiedzających i bogato zastawionych stołów

Gwarno, kolorowo i śpiewnie było dziś w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, gdzie Powiat Dębicki zorganizował Kiermasz Wielkanocny, połączony z XV Powiatowym Konkursem na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Swoje stoiska prezentowało kilkudziesięciu wystawców, a zwiedzający mogli popróbować świątecznych specjałów, a w razie chęci kupić rękodzieło i wyroby.

Każdy z wystawców otrzymał pamiątkowy dyplom oraz bon upominkowy o wartości 100 zł, a zwycięzcy konkursu – bony warte od 250 do 700 zł. Wszystkie te nagrody ufundował Powiat Dębicki. 

O wyborze najlepszych prac decydowało jury. Członkami komisji konkursowej byli państwo: Grażyna Jałowiec – artystka plastyk, autorka wielu uznanych wystaw, Barbara Bassara-Poprawa – właścicielka znanej z domowych wypieków cukierni „Bassara” w Dębicy, Monika Rojek-Kałek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, Katarzyna Szydłowska – florystka w dębickiej kwiaciarni „Jaśmin” oraz Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka w Dębicy.

Muzyczną oprawę kiermaszu zapewniła grupa #ŁączyNasTalent w składzie: Zuzanna Ryba, Lena Ciarra, siostry Angelika i Amelia Cius oraz Natalia Drąg. Dziewczęta wystąpiły pod kierunkiem Agaty Chciuk-Rokosz. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

ZWYCIĘZCY KONKURSU w poszczególnych kategoriach:
I   najpiękniejsze pisanki – Dorota Kisiel-Szynal (I miejsce), Halina Komórek (II miejsce), Genowefa Wrona (III miejsce);
II  współczesne ozdoby wielkanocne – Ośrodki Wsparcia Senior+ w Dębicy (I miejsce), Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy (II miejsce), Renata Długosz (III miejsce);
III stół wielkanocny – KGW GÓRZANKI w Górze Motycznej (I miejsce), KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie (II miejsce), KGW w Pustkowie Krownicach (III miejsce);
IV ciasto wielkanocne – KGW im. Księżnej H. Jabłonowskiej w Straszęcinie (I miejsce), KGW GÓRZANKI w Górze Motycznej (II miejsce), KGW w Pustkowie Krownicach (III miejsce).

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.