Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Znalazła trzy miny przeciwpancerne koło stodoły!

Niewybuchy wykopane podczas wiosennych porządków w Woli Rzędzińskiej. Tym razem w sumie cztery miny przeciwpancerne zostały ujawnione pod cienką wartwą ziemi bezpośrednio przy stodole w czwartek, podczas wiosennych porządków. Niewybuchy zostały zabrane przez saperów i zostaną zneutralizowane na poligonie.

W miniony czwartek późnym popołudniem dyżurny tarnowskiej komendy Policji został poinformowany o odnalezieniu metalowych przedmiotów, przypominających prostopadłościany. 57-letnia zgłaszającą podejrzewała, że mogą to być przedmioty niebezpieczne.  Na miejsce skierowano policjantów z zespołu minersko-pirotechnicznego tarnowskiej komendy. Ci potwierdzili niebezpieczne znalezisko i określi je jako 3 miny przeciwpancerne produkcji radzieckiej TM-35 z czasów II wojny świtowej.

Niewybuchy stanowiły istotne zagrożenie dla mieszkającej tam kobiety, która do czasu ich usunięcia zamieszkała u swojej rodziny. Nie było konieczności ewakuacji innych mieszkańców. Teren został ogrodzony i był dozorowany przez policjantów Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Powiadomiono żołnierzy z 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy dzisiaj rano przyjechali na miejsce. Przeprowadzili swoje sprawdzenia i odkryli dodatkowo jeszcze jedną minę, która była zakopana w niewielkiej odległości od pozostałych. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów wojskowych i wywiezione z terenu Woli Rzędzińskiej. Zostaną one przewiezione na poligon wojskowy, gdzie zostaną zneutralizowane.

Ponawiamy apel do mieszkańców o właściwe zachowanie przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.