Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jeden kierowca miał ponad 2 promile, a drugi prawie 2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci dwukrotnie interweniowali wczoraj wobec kierowców, którzy podróżowali na „podwójnym gazie”. Jeden z nich miał ponad dwa promile i nie posiadał prawa jazdy, drugi miał blisko dwa promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy kierujący został zatrzymany wczoraj, około godz.14, w Grabinach. Powodem interwencji był charakterystyczny sposób jazdy kierujacego motorowerem. Podczas kontroli drogowej od 64-letniego kierowcy motorowera, policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Grabin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Do kolejnego zatrzymania doszło również we wtrorek. Około godz. 22.15, policjanci z dębickiej prewencji, podczas patrolowania ulic miasta, skontrolowali stan trzeźwości kierującego oplem astrą, który wjechał na rondo, nie ustępując pierwszeństwa pojazdowi znajdującemu się na skrzyżowaniu. 

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego oplem do kontroli. Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec Gumnisk. Kontrola trzeźwości wykazała w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał dwukrotnie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, z czego ostatni jest dożywotni. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził dwoje pasażerów, 53-letnią kobietę oraz 57-letniego mężczyznę. 

Kierujący motorowerem i oplem, za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości odpowiedzą teraz przed sądem. Kierowca opla dodatkowo będzie odpowiadał za niestosowanie się do wyroku sądu. 
źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.