Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Motocyklowy Rajd Weterana

Motocyklowy Rajd Weterana w którym uczestniczyli żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wyruszył 22 maja 2023 r. z koszar 31 batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie. Wzięli w nim udział żołnierze – motocykliści ze wszystkich batalionów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podkarpaccy Terytorialsi uczestniczący w IV edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów na Podkarpaciu mieli jeden cel -odwiedzenie grobów swoich kolegów, aby oddać hołd poległym poza granicami kraju. Ponad 30 żołnierzy – motocyklistów pokonało blisko 700 km po trasie: Rzeszów – Racławówka – Dębica – Iskrzynia – Polańczyk – Sanok – Jarosław – Radawa– Jelna – Nisko – Tarnobrzeg – Rzeszów. W szeregach 3 PBOT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych.

-Udział w tym przedsięwzięciu wywołuje w Nas poczucie dumy, gdyż w ten sposób oddajemy hołd pamięci żołnierzy, którzy służąc Polsce na różnego rodzaju misjach zagranicznych, ponieśli najwyższą cenę. Cześć ich pamięci, chwała Bohaterom! – powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rajd Motocyklowy Weteranów jest przedsięwzięciem organizowanym przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa we współpracy z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP. Jego celem jest pielęgnowanie pamięci o poległych na misjach żołnierzach i funkcjonariuszach służb mundurowych oraz integrację środowiska weteranów. Zadanie to realizowane jest także poprzez upowszechnianie wiedzy na temat działań poza granicami państwa oraz popularyzację postaw patriotycznych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.