Previous
Next

Sukces Szkolnego Koła Przyrodniczego ,,Eko Wolanie” w Ogólnopolskim Konkursie ,,Jestem Eko”

Działające w Szkole Podstawowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Wielkiej koło przyrodnicze Eko Wolanie zostało nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Jestem Eko”. Za całoroczną pracę otrzymało wyróżnienie w kategorii Eko-Szkoła, czyli nagroda w konkursie przyznana za całokształt działań i inicjatyw podejmowanych w ramach konkursu Jestem Eko przez cały rok szkolny. Jest to ogromny sukces, ponieważ w tej kategorii konkursowej jury przyznało tytuł laureata tylko jednej szkole oraz dwa wyróżnienia.

Był to konkurs poświęcony tematyce ekologicznej, którego ideą było uzupełnienie wiedzy praktycznej z zakresu ekologii. Skierowany został do uczniów klas IV-VIII tworzących szkolne koła przyrodnicze.
Organizatorem konkursu był Instytut Badań Edukacyjnych pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością, ponieważ wzięło w nim udział prawie 300 kół przyrodniczych z całej Polski.
Przez kilka miesięcy Eko Wolanie: Filip Machaj, Zofia Bielatowicz, Emilia Grych, Jan Kleszcz, Wiktor Kot, Seweryn Lach, Alicja Madej, Laura Wojciechowska, Julia Moskal, Julia Grądziel, Julia Czerwiec, Franciszek Kosiba, Machaj Karolina, Katarzyna Żmuda, Przemysław Kułak aktywnie wdrażali w naszej szkole i miejscowości dobre praktyki związane z ochroną środowiska. Opiekunem koła jest nauczycielka biologii i przyrody pani mgr Aniela Dydo. Przyznane, więc naszemu kołu przyrodniczemu wyróżnienie ma bardzo wysoką rangę. Cieszymy się, że całoroczne zaangażowanie uczniów zostało docenione.

17 maja 2023 roku w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród. Nagrody i dyplomy wręczył nagrodzonym Wiceminister Edukacji i Nauki, Sekretarz Stanu Dariusz Piontkowski, Dyrektor IBE prof. dr. hab. Robert T. Ptaszek oraz Zastępca Dyrektora IBE ds. Naukowych dr. hab. Paweł Gondek.
Członkowie koła wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystej gali oraz wycieczce po Warszawie, dzięki sponsorom szkoły.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.