Previous
Next

Świadek ujął pijanego 23-latka kierującego polonezem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który kierował polonezem w stanie nietrzeźwości. 23-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W niedzielę około godz.23.20, oficer dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Pilznie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy poloneza. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że świadek zatrzymał i uniemożliwił dalszą podróż kierowcy, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu.

Interwencja miała miejsce w rejonie sklepu z alkoholem, gdzie sklepowy monitoring zarejestrował przyjazd pijanego kierowcy. Mężczyzna próbował się oddalić, na co zareagował świadek, który odebrał mężczyźnie kluczyki do auta. W związku z tym o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję i nie pozwolił również na to, aby kierowca odjechał.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego polonezem 23-letniego mieszkańca powiatu dębickiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a po zakończeniu czynności i sporządzeniu stosownej dokumentacji przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.