Previous
Next

Uczniowie dębickiego „Kwiatka” zwycięzcami XI sezonu Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

27 kwietnia 2023 r. w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbyła się IX edycja Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, której temat przewodni brzmiał: „Dalszy rozwój chatbotów przyniesie więcej szkód niż korzyści”.

Zadaniem zespołu z „Kwiatka” było przedstawienie argumentów za taka tezą. Drużyna w składzie: Nikola Wójko, Milena Dąbrowska, Przemysław Biel, Wiktoria Szpak, Mateusz Ćwik, Julia Łączak, Antoni Bonarek, Kamil Rutyna, Kacper Pieniążek, Jakub Malisz dzięki trafnie dobranym argumentom i umiejętności ich obrony wywalczyła sobie zwycięstwo.

Drużyna debatancka „Kwiatku” liczy 12 członków, oprócz wyżej wymienionych  są to: Michał Wodzień, Jarosław Kędzior, Antoni Bonarek, Milena Dąbrowska, Julia Łączak, Mateusz Ćwik. Uczestniczą oni m.in. w projekcie o nazwie Tarnowska Liga Debatancka, którego celem jest budowanie nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. w którym zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej.

Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Rolą jury jest ocena argumentacji i umiejętności retorycznych zaprezentowanych przez drużyny. Ponadto ocenie podlegają także m.in. dykcja, modulacja głosu, gestykulacja, radzenie sobie ze stresem, kontakt wzrokowy, brak czytania z kartki. Wymaga to od uczestników wszechstronnego przygotowania. W szkole naszych debatantów wspierają w przygotowaniach panie Anna Kościelniak oraz Barbara Dubiel – Lesiak.

źródło: ZSZ nr 2 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.