Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dzieci z Latoszyna na zielonej szkole

W dniach 8- 12 maja 2023 roku uczniowie klasy 4 i 5  Zespołu Szkół w Latoszynie przebywali na Zielonej Szkole w Jodłówce Tuchowskiej. W czasie pobytu wzięli udział w licznych zajęciach wychowawczo-profilaktycznych, fotograficznych, zajęciach mydlarskich, strzeleckich,  rekreacyjno-sportowych, kulturalno-rozrywkowych. Oprócz zajęć edukacyjnych uczniowie aktywnie spędzali czas grając w piłkę nożną, spacerując po okolicznym lesie, podziwiając budząca się do życia roślinność i poszukując znaków nadchodzącego lata. . Był również czas na zabawy na terenie ośrodka, wspólne gry planszowe i odpoczynek.

Odbyła się również wycieczka do Karpackiej Troi  w Trzcinicy. To tutaj pradawny znajduje się skansen, który przeniósł nas w czasie aż do epoki brązu, kiedy to powstała w tym miejscu jedna z pierwszych ufortyfikowanych osad na terenie dzisiejszej Polski. Skansen składa się z grodziska oraz parku archeologicznego gdzie zrekonstruowano osadę otomańską oraz wioskę słowiańską z czasów wczesnego średniowiecza.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach z tworzenia ceramiki.

Drugim ciekawym miejscem była wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym  i Stajni Koni „Paryja” Uczestnicy mieli  okazję zapoznać się z pracą gospodarza sprzed  kilkudziesięciu lat, zobaczyć warsztat pracy i używane narzędzia. Opowieści p. Mieczysława –  właściciela gospodarstwa – przybliżyły tajniki dzikiej przyrody i wzbudziły szacunek dla dziedzictwa kulturowego tego regionu. Wspólna zabawa, a także przejażdżka hodowanymi w gospodarstwie końmi  – sprawiły, że to był naprawdę piękny dzień.
Było wspaniale!! Wyjazd zapamiętamy na długo.
Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Latoszynie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.