Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pół wieku razem. Złote Gody świętowało 14 par

Złote gody to niezwykłe wydarzenie, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Uroczyste spotkanie par z terenu Gminy Dębica odbyło się 21 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie – Osiedlu .

O godz. 9.00 odprawiona została Msza Św. w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Pustkowie Osiedlu, podczas której małżonkowie odnowili śluby małżeńskie. Następnie Jubilaci udali się do Domu Kultury na dalszy ciąg uroczystości. Po przywitaniu gości wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste „Sto-lat” przy oprawie muzycznej w wykonaniu Ryszarda Mirowskiego Rafał Mirowski i Magdalena Pych i wznieśli toast za zdrowie świętujących par. Następnie głos zabrali Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura, którzy pogratulował parom długoletniego pożycia.

Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszy punkt spotkania, wręczenie odznaczeń za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenia medali dokonał Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura oraz Sekretarz Gminy Dębica Adrianna Miazga. W tym roku 14 par zostało odznaczone, z czego jedna z nich nie mogło uczestniczyć w uroczystości. Spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień minionych lat. Jubilaci otrzymali kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Gminę Dębica

Wszystkim parom z okazji Złotych Godów składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych jubileuszy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.