Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Strzelali do szyb w wiatach przystankowych

W niespełna 3 tygodnie policjanci operacyjni z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili i zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za uszkodzenia szyb wiat przystankowych w gminie Skrzyszów. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzutów uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddali się karze.

Na początku czerwca policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum otrzymali zgłoszenie uszkodzeń kilku wiat przystankowych. Nieznani sprawcy rozbijali w nich szyby, a straty jakie powstały zostały wycenione na kwotę ponad 6000 złotych. Zaraz po zgłoszeniu „kryminalni” z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za powstałe uszkodzenia. W kilkanaście dni zebrali materiał dowodowy, a następnie spersonalizowali osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Sprawcami okazali się młodzi, 20-letni mieszkańcy gminy Skrzyszów. Młodzi mężczyźni wracali z wydarzenia kulturalnego zorganizowanego w gminie. Jadąc samochodem osobowym przejeżdżali obok przystanków autobusowych i z nudów strzelali z wiatrówki w szyby przystankowe rozbijając je. W ten sposób uszkodzili 5 wiat przystankowych powodując straty w wysokości 6700 złotych.

Policjanci „kryminalni” z komisariatu przy ul. Narutowicza zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za to przestępstwo i przedstawili im 5 zarzutów uszkodzenia mienia. 20-latkowie przyznali się do tych czynów, opisali okoliczności w jakich się tego dopuścili i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Teraz materiały zostały skierowane do tarnowskiej prokuratury, która zaproponuje wysokość kary.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.