Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Trzy ofiary śmiertelne tragicznego wypadku

Dąbrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (21.06.br.) na drodze krajowej nr 73, odcinku stanowiącym obwodnicę miasta Dąbrowa Tarnowska. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniosło trzech obywateli Rumunii.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu policyjnych apeli o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą, wciąż dochodzi na polskich drogach do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Wczoraj (21.06. br.) około godz. 03.30. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał głoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na 30 kilometrze drogi krajowej nr 73 będącą równocześnie obwodnicą miasta. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Jak ustalili policjanci doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów – osobowego VW Sharana i oraz dostawczego Volkswagena. Sharan, którym  podróżowało 4 obywateli Rumunii, poruszał się w kierunku Tarnowa natomiast dostawczak, za kierownicą którego  siedział mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, w kierunku Szczucina.


Pomimo podjętych działań reanimacyjnych, w wyniku doznanych obrażeń dwóch obywateli Rumunii: 45-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta zmarli. Pozostałe osoby – 2 obywateli Rumuni oraz mieszkaniec powiatu dąbrowskiego zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zmarł kolejny z uczestników zdarzenia  – pasażer podróżujący osobówką. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Samochody, które brały udział w wypadku, zabezpieczono do dalszych czynności.

Policjanci dąbrowskiej drogówki oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Na miejscu pracował biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.