Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jesteś eko – jesteś wielki!

Lipcowe popołudnie, słoneczna pogoda, powiew chłodnej bryzy od zalewu, bliskość przyrody, doborowe towarzystwo to klimat warsztatów zorganizowanych przez Koło Gospodyń Energicznych w Strzegocicach. Zostały one przeprowadzone w ramach programu „Działaj lokalnie” podczas realizacji projektu pod hasłem „Jesteś eko – jesteś wielki!”.

Gośćmi specjalnymi była brać harcerska 1 Pilzneńskiego Szczepu Harcerskiego, Zielony Płomień ”. Podczas spotkania happeningowego realizowane było hasło ,,Szumi dokoła staw”. Zachęcano do kontaktu z naturą, spędzania w jej obecności jak najwięcej wolnego czasu, zapoznania się z florą i fauną , która gości na terenie przystawowym. Uczestnicy spotkania starali się zachować te chwilę w postaci florystycznych okazów (rumianek, wrotycz, tatarak, turzyca, krwawnik, chaber itp.) zerwanych wspólnie do pamiątkowego zielnika. Kwiaty i zioła posłużyły także do uplecenia cudnych wianków w rustykalnym stylu.

Zapewnione zostały atrakcje dla dzieci w formie kącika artysty typu: kolorowanki, tatuaże, układanie puzzli, koralikowa biżuteria, wykonanie odznaki ,,Przyjaciel przyrody”. Warsztatową biesiadę ubogacił wspólny śpiew przy akompaniamencie harcerskiej gitary, pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Po pożegnaniu w harcerskim kręgu wszyscy zabrali do domów miłe wspomnienia z ekologicznej przygody, którą umożliwił program „Działaj lokalnie”.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa.
Źródło: Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.