Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Odnawialne źródła energii – sposób na walkę ze zmianami klimatycznymi

Z roku na rok w społeczeństwie zwiększa się świadomość odnośnie postępujących zmian klimatycznych. Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze bije kolejne rekordy, a eksperci i ekolodzy biją na alarm, starając się tym samym zasiać ziarno zmiany. Olbrzymia presja nakładana na środowisko skutkuje wzrostem temperatury Ziemi – średnio o jeden stopień Celsjusza na przestrzeni stulecia. Wbrew pozorom, to bardzo dużo. Dalsze zmiany są w stanie doprowadzić do katastrofalnych następstw nie tylko dla zdrowia ludzi, lecz także zamieszkujących planetę zwierząt. Do największych emitentów zanieczyszczeń zaliczane są kolejno: przemysł, energetyka oraz transport. Coraz głośniej mówi si o zastąpieniu paliw kopalnianych takich jak węgiel kamienny czy nafta przez zieloną energię.

Czym charakteryzuje się zielona energia?
Zielona energia, to inaczej czysta energia, która nie zanieczyszcza środowiska i pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych. Oznacza to, że jest ona zrównoważona i w żaden sposób nie szkodzi środowisku. Bardzo często naprzemiennie używa się pojęcia „zielona energia” i OZE, traktując te słowa jako synonimy – niestety, to błąd. Kluczowa różnica pomiędzy zieloną energią a odnawialnymi źródłami energii polega na tym, że nie wszystkie źródła można kategoryzować jako zielone, a nie wszystkie zielone energie są odnawialne. Świetny przykład stanowi energia jądrowa; jest zielona, ponieważ zgodnie z definicją nie emituje szkodliwych gazów do atmosfery. Przy czym jednocześnie nie jest ona odnawialna, bo uran (jej paliwo) to zasób ograniczony. Jako źródło energii, zielona energia bardzo często pochodzi z technologii energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna, wiatrowa czy wodna. Każda z technologii posiada swój indywidualny sposób działania. By dana energia została zakwalifikowana jako zielona energia, nie może ona powodować zanieczyszczenia, z jakim mamy do czynienia w przypadku paliw kopalnianych. Na szczęście świat zmienia się na lepsze – obserwujemy powstawanie coraz większej liczby nowoczesnych, energetycznych rozwiązań nie tylko dla przedsiębiorstw, lecz również dla domów.

Pompy ciepła – nowoczesne rozwiązanie na miarę naszych czasów
Współczesna technologia oraz świadomość o zmianach zachodzących w środowisku naturalnym pozwoliła nam stworzyć specjalnie skonstruowane pompy ciepła, stanowiące grupę nowoczesnych systemów grzewczych, korzystających z odnawialnych źródeł energii. Pompy ciepła to jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań przy nowych oraz termo-modernizowanych obiektach, zwłaszcza na terenach, gdzie istnieje spory problem z dostępnością gazu ziemnego. Stopień ich wykorzystania zależny jest zwłaszcza indywidualnych warunków panujących na danym terenie, jednak już dziś wiadomo, że doskonale sprawdzają się one w wielu miejscach. Na stronie https://nts-energy.pl/ wszyscy zainteresowani mogą poznać walory technologiczne, które uznaje się za charakterystyczne dla tego typu wynalazków; pompy ciepła to innowacja, która wznosi się na wyżyny popularności. Firma NTS-Energy, która zajmuje się dystrybucją wysokogatunkowych pomp ciepła, zwraca uwagę przede wszystkim na korzyści, jakie niesie instalacja tego typu wynalazku: ekologiczne źródło ciepła, ogrzewanie wody i domu, a także stosunkowo niskie koszta eksploatacji. Warto zastanowić się nad inwestycją w przyszłość naszej planety – wraz ze zmieniającym się światem, naszym obowiązkiem jest dostosowanie się do współczesnych realiów i rozwój w stronę przyszłościowych rozwiązań. To my tworzymy przyszłość.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.