Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ratusz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

Modernizacja sanitariatów, instalacja dwóch platform schodowych, przebudowa dojścia do urzędu oraz instalacja oznaczeń fakturowych dla osób niedowidzących. To prace, które wykonał  Urząd Miejski w ramach dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dobiegają końca ostatnie prace w ramach zadania pn. „Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Dębicy w celu przystosowania dla osób ze szczególnymi potrzebami.” W pierwszej kolejności przebudowany został dziennik podawczy oraz wejście główne do urzędu. Kolejny etap obejmował przebudowę sanitariatów na parterze, I piętrze i II piętrze oraz zamontowanie dwóch platform schodowych w celu dostosowania do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo w toalecie na I piętrze został także zamontowany przewijak dla niemowląt.

Ostatnie prace obejmują wprowadzanie oznaczeń fakturowych ułatwiających dostęp do usług osobom niedowidzącym i niewidomym. Zapewniony zostanie także dostęp do informacji o rozkładzie pomieszczeń w budynku (plany tyflograficzne na każdej kondygnacji, oznaczenia w języku Braille’a, piktogramy).

Na realizację tych zadań miasto otrzymało 250 tys. złotych w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.