Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zapraszamy na koncert muzyczny pt. „Miła moja, Kochana taki to mroczny czas…

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Pilźnie oraz wsparciu pilźnieńskiego Domu Kultury i Gminy Pilzno, serdecznie zaprasza na koncert muzyczny pt. „Miła moja, Kochana taki to mroczny czas…”, który odbędzie się 30 lipca o godz. 19:00, na pilźnieńskim Rynku. Koncert został przygotowany w hołdzie powstańcom warszawskim, żołnierzom akcji „Burza” i wszystkim walczącym o wolność ojczyzny w Obwodzie Dębickim AK, by uczcić 79 rocznicę Akcji Burza i wybuchu powstania warszawskiego.

Piosenki powstańcze oraz partyzanckie zaśpiewają soliści zespołu „Uniwersalni”, działającego przy Domu Kultury w Pilźnie, dzieci i młodzież – mieszkańcy Gminy Pilzno. Części muzycznej towarzyszyć będą multimedialne prezentacje archiwalnych zdjęć z okresu okupacji niemieckiej regionu, ponadto ekspozycja uzbrojenia oraz umundurowania wojskowego z czasów II wojny św., przygotowana przez tarnowską Sekcję Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty.

Koncert jest zwieńczenie projektu realizowanego od 12 czerwca, pod tytułem „Miła moja, kochana, taki to mroczny czas…” – warsztatów, prelekcji i wykładów dla lokalnej społeczności ukazujących dzieje Pilzna i regionu podczas ostatnich lat II wojny światowej 1944 – 1945. Uczestnikami warsztatów była pilźnieńska młodzież, dorośli mieszkańcy gminy jak również seniorzy, odbyły się także dwie edycje dla przedszkolaków.

Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”, w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.