Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

80. rocznica śmierci pchor. Mariana Chmielewskiego ps. „Maria”

19 sierpnia minęła 80. rocznica śmierci pchor. Mariana Chmielewskiego ps. „Maria”, żołnierza Armii Krajowej, który poległ w 1943 r. w Grabinach w walce z niemiecką policją kolejową.

W Grabinach przy budynku dawnej stacji kolejowej w 1996 roku wzniesiono pomnik upamiętniający śmierć żołnierza.

Na pomniku umieszczono tablicę z informacją: ” Pamięci pchor. Mariana Chmielewskiego Ps. „Maria” żołnierza Armii Krajowej poległego w walce z niemiecką policją kolejową w dniu 19 VII 1943 r. Koledzy z plutonu dywersyjnego i członkowie Ś.Z.Ż. A.K. Dębica w 53. rocznicę śmierci. Grabiny 18 VII 1996 r. „

fot. Pomniki  :: Grabiny (webnode.page)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.