Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kraj. 3-letni chłopczyk wpadł do przydomowej sadzawki

Wczoraj na terenie gminy Dębowa Kłoda 3-letni chłopiec wpadł do przydomowej sadzawki. Nieprzytomne, leżące w wodzie na plecach dziecko odnalazł sąsiad, który jako pierwszy udzielił mu pomocy. Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym 3-latek został przetransportowany do lubelskiego szpitala. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o zwiększony nadzór nad dziećmi.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00 w gminie Dębowa Kłoda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 3-letni chłopiec znajdował się pod opieka matki, natomiast ojciec wykonywał prace polowe. Kobieta wspólnie z synem położyła się na popołudniową drzemkę i razem zasnęli. Kiedy kobieta się obudziła, nie było już przy niej dziecka. Wybiegała z domu i zaczęła szukać syna.

Do pomocy włączył się sąsiad. W trakcie sprawdzania swojej posesji, na której znajdowała się przydomowa sadzawka zauważył na tafli wody leżącego na plecach chłopca. Natychmiast wyciągnął go z wody. 3 – latek był nieprzytomny, mężczyzna  podjął czynności resuscytacji, które okazały się skuteczne. Chłopiec zaczął oddychać.

Następnie został przekazany dla przybyłego na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przetransportowaniu dziecka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do lubelskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-latki, była trzeźwa.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o zwiększenie nadzór rodzicielskiego, zwłaszcza nad tak małymi dziećmi. Tłumaczenie, rozmowa oraz nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa może zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Ponadto należy odpowiednio oznakować i zabezpieczyć znajdujące się  w rejonie domów zbiorniki, sadzawki, stawy, wykopy lub pozostałości po zbiornikach wodnych –  przed dostępem osób trzecich, szczególnie dzieci.
sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.