Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Muzyka (u) Źródeł” w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój już w najbliższą sobotę

Wydarzenie „Muzyka (u) Źródeł” w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój to wyjątkowe spotkanie z muzyką i tańcem tradycyjnym Rzeszowszczyzny (i nie tylko). To już druga edycja przedsięwzięcia, którego wizją przewodnią jest promowanie i zachowanie bogatego dziedzictwa kulturowego. Cel ten może zostać osiągnięty poprzez zapewnienie uczestnikom możliwości nauki tradycyjnych tańców, a następnie wspólnej aktywności podczas potańcówki.

Warsztaty taneczne to centralna część wydarzenia. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności i poznać różnorodność tańców powszechnie tańczonych. Doświadczeni instruktorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie warsztatów, dzieląc się swoją wiedzą i pasją. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z podstawowymi krokami tańców takich jak: polka, walc, sztajerek, oberek czy tramla.

Nieodłączną częścią wydarzenia jest także potańcówka. To czas na integrację oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności nabytych w ramach warsztatów. Muzyka tradycyjna grana na akustycznych instrumentach, takich jak: skrzypce, cymbały, klarnet oraz basy wprowadza w fonosferę starego, wiejskiego wesela, a formuła zabawy, nawiązująca do tradycji stwarza niezwykle atrakcyjny klimat dla nowych odbiorców.

Dodatkowo, „Muzyka (u) Źródeł” to nie tylko taniec, ale także możliwość poznania innych elementów kultury tradycyjnej. Udział w wydarzeniu pozwala uczestnikom zgłębić tajniki tradycyjnej muzyki, instrumentów oraz poznawać lokalne zwyczaje związane z potańcówkami.

Wydarzenie „Muzyka (u) Źródeł” w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój to doskonała okazja do spotkania pasjonatów tradycji i tworzenia niezapomnianych wspomnień podczas wspólnego tańca i muzyki. To także szansa na odkrycie uroków regionu, jego kultury i pięknych krajobrazów, co sprawia, że każdy uczestnik wraca z wydarzenia wzbogacony o nowe doświadczenia i inspiracje.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.