Pożar Fabryki Opon został ugaszony. Strażacy monitorują stan czystości powietrza

Pożar hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy został ugaszony. W kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego i łańcuckiego.

Na miejsce została zadysponowana grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastepcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

Strażacy, zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część zakładu.
„Informację o pożarze otrzymaliśmy przed godziną 22. Jeszcze przed przybyciem strażaków z hali ewakuowało się ponad 200 pracowników. Na szczęście nikt nie został ranny.” – informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

Na miejscu stan powietrza monitorowało mobilne laboratorium z KP PSP w Leżajsku.
Trwa sprawdzanie pomieszczeń zakładu. Działania strażaków potrwają jeszcze kilka godzin.
Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone.
Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.