Region. Dwóch chłopaków utonęło w stawie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na stawach w Mostkach. Niestety dwóch młodych chłopców utonęło.

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 sierpnia br., ok. godz. 15:30 na stawach wyrobiska pożwirowego w Mostkach na terenie prywatnym.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń dwaj chłopcy w wieku 12 i 20 lat pływali na desce surfingowej. W pewnym momencie wpadli do wody i zniknęli pod jej powierzchnią. Na miejsce wezwano służby ratunkowe ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwań. Niestety, po kilku godzinach poszukiwań, płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w wodzie odnaleźli ciała dwóch młodych mieszkańców Sądecczyzny.

Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie rozwagi i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli może być tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.
Policja Nowy Sącz/Zdjęcia PSP Nowy Sącz

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.