Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sokopijalnia! Było takie miejsce w Dębicy uwielbiane przez tysiące dębiczan

W normalnych czasach, gdy zima kończyła się pod koniec kwietnia, na przełomie maja i czerwca trwał w najlepsze sezon truskawkowy, a dębicka Sokopijalnia na rogu Rynku w Dębicy serwowała koktajle ze świeżych owoców. Królowały truskawki, potem był borówki, maliny oraz inne owoce. Pamiętacie ten kultowy dębicki lokal, który wiele osób wciąż wspomina z łezką w oku?

Na rogu tego budynku mieściła się sokopijalnia

W Sokopijalni, po lewej stronie znajdowała się lada, na której stały szklane dzbanki z koktajlami. O tej porze roku dominował truskawkowy, robiony ze świeżych owoców od lokalnych rolników. Świetna śmietana pochodziła z dębickiej Mleczarni, po której obecnie pozostało tylko wspomnienie.

Smakował bosko, był tani jak przysłowiowy barszcz, więc piło się go do granic nieprzyzwoitości. Super były też koktajle borówkowe, robione z polskiej rodzimej borówki, słodkiej pachnącej, a nie z tej amerykańskiej super drogiej zarazy.

Sokopijalnia przy dębickim Rynku


Z nostalgią trzeba wspomnieć również koktaile malinowe, o pięknym kolorze i smaku. Natomiast kiepską renomę miała bita śmietana – była tłusta i słodka. Ale soki buzujące w szklanych kulach były naprawdę sokami owocowymi. Można było je pić bez końca.

Dobrą sławą cieszyły się też desery owocowe – galaretki z całymi truskawkami, malinami czy borówkami leśnymi podawanymi w szklanych pucharkach. Mamy z dzieciakami zachodziły tam na te słodkie przysmaki, które w pamięci dziś już dorosłych osób pozostały na długie lata.

Zobacz także: Dawnej Dębicy czar ! – ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.