Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Za zbrodnię fakturową grozi mu 15 lat więzienia!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali mieszkańca województwa pomorskiego. 45- latek posługiwał się nierzetelnymi fakturami, opiewającymi ma kwotę ponad 1,6 miliona złotych oraz oszustwa podatkowe, w wyniku których Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju, w związku z prowadzonym śledztwem, zatrzymali 45- letniego mieszkańca województwa pomorskiego podejrzanego o oszustwa podatkowe. Zatrzymany posługiwał się nierzetelnymi fakturami kosztowymi za fikcyjne usługi wyszukiwania klientów. Cała działalność widniała jako firma zajmująca się obrotem drewna. Mężczyzna zarządzał jedną z firm oraz był prezes zarządu innej firmy. Oszust posłużył się fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę ponad 1,6 miliona złotych, w wyniku czego Skarb Państwa mógł ponieść straty na łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Proceder trwał ponad 2 lata i był stałym źródłem dochodu nieuczciwego przedsiębiorcy. Mundurowi zabezpieczyli dokumenty finansowe firmy w postaci nierzetelnych faktur świadczących o dokonanie oszustw podatkowych.

Prokurator Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec 45- latka policyjny dozór oraz zakazał kontaktowania się ze wskazanymi osobami. Zastosowano także poręczenia majątkowe w wysokości 300 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu, oprócz dotkliwych kar finansowych, grozi do 15 lat więzienia.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.