Previous
Next
Previous
Next

Nagroda za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej dla Kingi Chojeckiej- Krasoń

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, podczas którego wręczono nagrody specjalne za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nagrodę w kategorii indywidualnej otrzymała pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Kinga Chojecka-Krasoń.

21 listopada obchodzony jest „Dzień Pracownika Socjalnego”, który jest jednocześnie świętem wszystkich pracowników służb społecznych, ale w sposób szczególny pracowników socjalnych. Corocznie w tym dniu, Minister Rodziny i Polityki Społecznej przyznaje nagrody specjalne za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej, aby podkreślić i zaakcentować wyjątkową pracę, jaką na co dzień wykonują pracownicy socjalni.

W uroczystym wręczeniu nagród, które odbyło się w czwartek 16 listopada br., udział wzięła minister Marlena Maląg, wiceminister Stanisław Szwed oraz zaproszeni goście. Miasto Dębicę reprezentował burmistrz Mariusz Szewczyk, dyrektor dębickiego MOPS Marzena Socha, zastępca dyrektor MOPS Anna Sozańska oraz laureatka nagrody, kierownik Działu Integracji i Pomocy Środowiskowej Kinga Chojecka-Krasoń.

W tym roku o przyznanie nagrody Ministra Rodziny i Polityki Społecznej wpłynęło 136 wniosków. Przyznano 15 nagród, 8 w kategorii indywidualnej i 7 w kategorii grupowej. Nagroda w kategorii indywidualnej trafiła do Kingi Chojeckiej-Krasoń, która od osiemnastu lat pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, przez piętnaście jako pracownik socjalny. Obecnie od października pełni funkcję kierownika Działu Integracji i Pomocy Środowiskowej.

Kinga Chojecka-Krasoń została doceniona za nieszablonowe, kompleksowe działania w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej długotrwale bezrobotnych klientów pomocy społecznej, a także za realizację i organizację licznych projektów w pracy z osobami bezrobotnymi, seniorami oraz na rzecz rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

źródło: UM Dębica/fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.