Previous
Next
Previous
Next

Pijany kierowca holował zepsutego Hyundaia autostradą!

Pijani za kierownicą to zmora na polskich drogach. Jedni prowadzą w stanie po użyciu inni nie do końca świadomi wręcz wypadają zza kółka. Szczytem jednak nieodpowiedzialności jest kierowanie samochodem w takim stanie i jeszcze holowanie pojazdu… na autostradzie.

Przepisy ruchu drogowego zapewne każdy kierowca zna i wie, że holowanie pojazdu jest możliwe tylko i wyłącznie w odpowiednich warunkach, z właściwym oznakowaniem uszkodzonego pojazdu. Niestety autostrada wyklucza taką ewentualność.

W sobotę 25.11 policjanci w ramach służby patrolowej tarnowskiego odcinka autostrady A4 na 510 kilometrze jadąc w kierunku Rzeszowa, zauważyli dwa pojazdy holujące się na lince jadące w kierunku Krakowa. Mundurowi zjechali na MOP Jawornik i wrócili na nitkę autostrady w kierunku Krakowa przez MOP Jatrząbka. Zatrzymali oba pojazdy. Okazało się, że osobowym hyundaiem jechała 37-letnia mieszkanka Dębicy, której auto uległo awarii tuż za MOP-em Jastrząbka. Ponieważ nie mogła dodzwonić się pomocy autostradowej, postanowiła zatrzymać kierujących i poprosić o pomoc. Jeden z kierowców z Rzeszowa zatrzymał się i chciał tej pomocy udzielić, proponując ciągnięcie pojazdu na lince… do Tarnowa.

Policjanci ubezpieczali oba pojazdy na pasie awaryjnym autostrady i podjęli kontrolę, w trakcie której okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Na mobilnym urządzeniu badania trzeźwości wyświetlacz wskazał 1,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca drugiego pojazdu był trzeźwy. Mężczyznę policjanci pouczyli i mógł kontynuować dalszą podróż, kobieta została przewieziona do komisariatu w Tarnowie, a jej pojazd został odholowany na parking strzeżony.
Kolejne badanie kobiety, po godzinie od zatrzymania, wskazało jeszcze wyższy wynik sięgający wartości 1,33 mg/l. Konsekwencją niepowiedzianego jej zachowania jest utrata prawa jazdy, a także wszczęcie postępowania za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
To jednak nie jedyny przypadek z tarnowskiego odcinka autostrady jazdy na „podwójnym gazie”. W sobotę rano na węźle Tarnów-Centrum został zatrzymany 45-latek, który w wydychanym powietrzu miał 0,21 mg/l.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.