Previous
Next
Previous
Next

Stefan Bieszczad: Bardzo łatwo stracić naszą Niepodległość za „miskę euro”

Wczoraj miał miejsce XIII Raut Niepodległościowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej. Podczas swojego wystąpienia Stefan Bieszczad, założyciel Stowarzyszenia i jego Honorowy Prezes przestrzegał, że dziś bardzo łatwo jest stracić Niepodległość za „miskę euro”.

„Żyjemy dziś w czasach „pełnego brzucha” i może się wydawać, że jest to stan trwały. Tymczasem może okazać się, że naszą Niepodległość bardzo łatwo możemy stracić za „miskę euro” – mówił do zebranych Stefan Bieszczad.

Uczestnictwo w Unii Europejskiej na pewno poszerza możliwości jakie otwierają się przed każdym Polakiem. W historii naszego narodu nie było bardziej dostatnich czasów, stąd też zapewne słowa prezesa Bieszczada o okresie „pełnego brzucha”. Ale nie jest trudno dostrzec też, że za ten materialny dobrobyt, powoli i niemal niedostrzegalnie godzimy się na rzeczy, które zwłaszcza na konserwatywnym Podkarpaciu trudno jest zaakceptować.

W 2019 Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął tzw. „uchwałę anty LGBT”. Stanowisko to oburzyło unijnych urzędników i istniało zagrożenie, że na Podkarpacie mogły nie trafić środki z Funduszy Norweskich. Dwa lata później uchwałę tę uchylono. Jako jedyny przeciw tej decyzji z klubu radnych PiS głosował Stefan Bieszczad, który od wielu lat pełni funkcję radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i w 2019 roku głosował za uchwałą anty LGBT.

-Moim zdaniem ta uchwała określała stosunek większości mieszkańców Podkarpacia do ideologii, która jest nam narzucana – mówił po głosowaniu Stefan Bieszczad. Komisja Europejska wywiera w tej sprawie presję na samorządy. To próba pacyfikacji ostatniego bastionu zdrowego rozsądku – uważa radny PiS i Honorowy Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.