Previous
Next
Previous
Next

Z archiwum „Mechanika” – maszeruje Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy!

W tym czasie „dwójka” nosiła imię generała broni Karola Świerczewskiego. Na parterze budynku szkoły, tuż przed głównym wejściem, wisiał ogromnych rozmiarów obraz Waltera, jak wówczas go nazywano generała „który się kulom nie kłaniał”.

Oczywiście szkoła mająca takiego patrona nie mogła nie uczestniczyć w obchodach święta pracy, a co bardziej oporni byli przymuszani do udziału w tych uroczystościach perswazją, groźbą obniżenia zachowania lub wezwaniem rodziców do szkoły. Takie to były czasy i ta historia to też dziedzictwo naszego miasta.

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Miłoszowi oraz dyrekcji dębickiego „Mechanika” za udostępnienie zdjęć ze szkolnego archiwum.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.