Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

8 lat temu rozebrano most kolejowy na Wisłoce

8 lat temu, w grudniu 2015 roku rozpoczęła się rozbiórka mostu kolejowego na Wisłoce. Z krajobrazu Dębicy zniknął bardzo charakterystyczny obiekt.

10 grudnia zrzucono w dół i pocięto na złom jedną parę przęseł od strony Grabin. 20 grudnia w dół runęła druga para, środkowych przęseł. Na filarach jeszcze przez kilka dni wspierała się ostatnia para, ale jej los był również przesądzony.  

Rozbiórka mostu okazała się atrakcją turystyczną Dębicy. W niedziele 20 grudnia 2015 roku dziesiątki mieszkańców, korzystając ze słonecznej pogody przyjeżdżało na Wisłokę aby na własne oczy zobaczyć jak rozbierany jest most.

A tak o rozbiórce mostu pisaliśmy na ziemiadebicka.pl 11 grudnia 2015 roku:

Trwa rozbiórka mostu żelaznego na Wisłoce. Mimo determinacji wielu osób nie udało się ocalić tego charakterystycznego dla Dębicy obiektu. To jedyne w rejonie miasta połączenie przez Wisłokę, które może oprzeć się każdej powodzi, czego nie można powiedzieć o istniejących mostach – prowadzącym do Straszęcina oraz na ul. Kościuszki. To, że zwłaszcza ten ostatni może być  zagrożony przez powódź  dostrzegło dębickie starostwo, które nim zarządza. – Konieczna jest budowa nowego mostu, bo ten który jest obecnie może zostać zalany przez wodę powodziową – mówił podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Andrzej Reguła. Wynika to z faktu, że przed nim oba brzegi Wisłoki są obwałowane i może to, w przypadku powodzi, spowodować spiętrzenie wody i zalanie mostu.

Nowy most ma być dłuższy i wyżej położony od obecnego. – Koszt budowy nowej przeprawy ma mieścić się w granicach od 18 do 60 milinów złotych, w zależności od tego jaki wariant zostanie wybrany – mówi radny Jerzy Sasak, członek Komisji Infrastruktury dębickiego powiatu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.