Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kardiologia w dębickim szpitalu odnowiona przez Fundacje Śnieżka – ZDJĘCIA

Fundacja Śnieżka ukończyła renowację Oddziału Kardiologii w dębickim szpitalu w ramach programu „Świat w kolorach”. Jest to już 35. oddział odnowiony w ramach akcji, z czego aż cztery znajdują się właśnie w lokalnym Zespole Opieki Zdrowotnej. Oficjalne otwarcie z udziałem dyrekcji szpitala oraz przedstawicieli Fundacji odbyło się 15 grudnia br.

Tym razem działania renowacyjne sfinansowane przez Fundację objęły szpachlowanie, gruntowanie
i malowanie sal oraz korytarza Oddziału Kardiologii, a także wykonanie nowej szaty graficznej drzwi prowadzących na oddział. Odnowione wnętrza zaprezentowano 15 grudnia podczas konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele szpitala oraz Fundacji Śnieżka.

– To już czwarty oddział, który wsparliśmy lokalnie – właśnie tu, w dębickim szpitalu. Po Pediatrii, Ginekologii i pomalowanym Oddziale Wewnętrznym, dziś oficjalnie zamykamy prace na drugim piętrze szpitala, gdzie na remont obydwu skrzydeł łącznie przeznaczyliśmy środki w wysokości ponad 280 tys. zł. Na tym nie poprzestajemy i również w 2024 roku planujemy kontynuować program „Świat w kolorach” w dębickim szpitalu – komentowała podczas wydarzenia Prezes Fundacji Śnieżka, Aleksandra Małozięć.

Fachowa renowacja pomieszczeń na Oddziale Kardiologicznym objęła szpachlowanie, gruntowanie oraz malowanie ścian. Łącznie wykorzystano 1750 kg gładzi, 200 litrów gruntu i 430 litrów farb. Na prace wykonane na dębickim Oddziale Kardiologicznym Fundacja Śnieżka przeznaczyła środki w wysokości 145 tys. zł

Podczas konferencji wspomniano między innymi o znaczeniu estetyki wnętrz w procesie leczenia.

Nasz program to akcja od serca i serce też znajdą Państwo w logo fundacji – nie mogło nas zatem zabraknąć na Oddziale Kardiologicznym. Odwiedzając z projektem kolejne polskie oddziały wsłuchujemy się w głos personelu i to dzięki tym opiniom wiemy jak ważne w procesie leczenia są aspekty psychologiczne. Jednym z nich jest właśnie poczucie komfortu w miejscu leczenia. I to tutaj widoczna jest rola projektu, takiego jak program Fundacji Śnieżka „Świat w kolorach” – podsumował Piotr Drogoń, Członek Zarządu Fundacji Śnieżka.

Podczas wydarzenia Dyrektor Naczelny ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys przekazał podziękowania dla Fundacji Śnieżka oraz podkreślił znaczenie wieloletniej współpracy między szpitalem, a Fundacją na rzecz poprawy komfortu leczenia pacjentów. Władze szpitala reprezentowali również: Z-ca dyr. ds. opieki zdrowotnej – lek.med. Jadwiga Niemiec-Kulij, Ordynator Oddziału – dr n.med. Marek Styczkiewicz oraz Z-ca Ordynatora – dr n.med. Marcin Kuwecki.

Projekt „Świat w kolorach”

Renowacja Oddziału Kardiologii odbyła się w ramach prowadzonego przez Fundację Śnieżka projektu „Świat w kolorach”, którego historia sięga 2005 roku. To 35. oddział odnowiony dzięki programowi – z inicjatywy tak Fundacji, jak i jej fundatora FFiL Śnieżka SA. W ostatnich latach Fundacja koncentruje się na wspieraniu oddziałów psychiatrii dziecięcej w całej Polsce, a także renowacji innych oddziałów szpitalnych w wymiarze lokalnym.

Dzięki działaniom Fundacji w ramach programu odnowiono łącznie cztery oddziały Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, w tym w poprzednich latach Oddział Dziecięcy, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych. Ponadto Fundacja Śnieżka odnowiła dziecięce i młodzieżowe oddziały psychiatryczne w Łańcucie na Podkarpaciu.

Fundacja Śnieżka jest Organizacją Pożytku Publicznego, KRS 0000231088. Zachęcamy do przekazania Fundacji 1,5% podatku dochodowego.

źródło info: Fundacja Śnieżka
Fot. Fundacja Śnieżka i ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.