Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zapomniany hymn Dębicy! – „Dębica, Dębica na ustach wszystkich krajów!” – pamiętacie? Byliśmy dumni z naszego miasta!

Wiele lat temu nie było szkolnej uroczystości podczas której nie śpiewano Hymnu Dębicy.  Był też przebojem na rajdach organizowanych przez PTTK i obozach harcerskich. Ktoś pamięta jeszcze hymn naszego miasta?

Hymn Dębicy

O wszystkich miastach na świecie,
piosenki są często śpiewane,
lecz choćbyś szukał, nie znajdziesz,
o naszej Dębicy kochanej,
w mieście tym żyję od dziecka,
i widzę jak zmienia swą krasę,
niedawno mieścina kupiecka,
dziś miasto w przemysł bogate.

ref: Dębica, Dębica, na ustach wszystkich krajów,
Dębica, Dębica- opony przy fiatach śpiewają,
jeśli jest ci za gorąco,
chłodnię w Dębicy kup!
w Wytwórni Urządzeń Chłodniczych,
czyli po prostu WUCH

Choć Londyn ma swą Tamizę,
Wenecja gondole, kanały,
w Paryżu zaś Mona Lizę,
oglądać możesz przez  dzień cały,
Tokio, new York czy Berlin,
wszystkich urodą zachwyca,
lecz dla mnie już od kolebki,
najmilsza jest sercu Dębica.

ref: Dębica….

Dyskusja na FB

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.