Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przebudowa dębickiego Rynku – rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji

Od 13 do 26 lutego 2024 r. za pośrednictwem strony internetowej konsultacje.debica.pl trwać będą konsultacje społeczne dotyczące planowanej przebudowy dębickiego Rynku do udziału w których zaproszeni są mieszkańcy Dębicy. Każdy może wyrazić swoją opinię i zgłosić uwagi, które zostaną uwzględnione przy tworzeniu ostatecznego planu przebudowy.

Jak informują na stronie internetowej władze miasta przebudowa Rynku w Dębicy to projekt, który ma na celu nie tylko odnowienie przestrzeni, ale również stworzenie miejsca, które będzie odpowiadać na potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej.

„Celem konsultacji jest zebranie opinii mieszkańców i interesariuszy w zakresie planowanej przebudowy Rynku w Dębicy. Uzyskane podczas konsultacji informacje, propozycje i uwagi umożliwią precyzyjne określenie potrzeb i oczekiwań użytkowników przestrzeni publicznej, niezbędnych do opracowania koncepcji zagospodarowania dębickiego Rynku” – można przeczytać na stronie urzędu.

Jak zaznacza Maciej Małozięć, zastępca burmistrza odpowiedzialny za przeprowadzenie konsultacji, rozpoczynamy pierwszy etap odnowy Rynku. W oparciu o zebrane opinie, zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji jego przebudowy. Projekty zgłoszone do konkursu, ukazujące wizje zmodernizowanego centrum, również będą poddane ocenie społeczności.

– Mieszkańcy Dębicy mają najlepszą wiedzę na temat tego, jak Rynek powinien prezentować się i funkcjonować, by był przestrzenią przyjazną, funkcjonalną i pełną życia. Właśnie dlatego, każdy etap odnowy przestrzeni publicznej chcemy konsultować z mieszkańcami – tłumaczy wiceburmistrz.

Władze Dębicy planują jeszcze w tym roku opracować dokumenty budowlane, wraz z pozwoleniem na realizację inwestycji. Prace nad odnową przestrzeni publicznej Rynku miałyby się rozpocząć w 2025 roku. Miasto zamierza zrealizować to zadanie ze środków unijnych, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.