Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Unikalne zdjęcie z miejsca egzekucji 54 zakładników obok torów kolejowych

W tle są tylko pola ciągnące się aż do Wisłoki, dziś w tym miejscu jest cegielnia i ogródki działkowe. Na pierwszym planie znajduje się mogiła, w ktorej spoczywają pomordowani przez Niemców zakładnicy. Zdjęcie wykonał Józef Stec, który w 1949 roku został aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa za wykonanie fotografii publicznej egzekucji na dębickim Rynku. Zdjęcie trafiło do zachodnich mediów i wywołało falę oburzenia wobec komunistycznych władz.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.