Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uwaga! Jedna osoba zmarła po śmiertelnym zatruciu mięsem! RCB wydało ostrzeżenie! Nie jedz tych produktów!

Trzy osoby trafiły do szpitala po śmiertelnym zatruciu mięsem. Jedna z nich zmarła. RCB wydało ostrzeżenie i apeluje, aby wszyscy którzy źle poczuli się po spożyciu produktów mięsnych, zwłaszcza nabywanych na targach, zgłaszali się do szpitala.

„Policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę w sobotę w nocy. – Przyznali się, że hodują trzodę i dla podreperowania budżetu domowego wyrabiają wędliny, które sprzedawali na terenie Nowej Dęby – powiedziała PAP podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, rzeczniczka Komendy Policji w Tarnobrzegu ” – relacjonuje portal Hej Mielec.

Okazało się, że oferowane przez nich produkty nie były bezpieczne dla zdrowia. Po ich spożyciu trzy osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich zmarła. Małżonkowie trafili do policyjnego aresztu. Swoje produkty sprzedawali z samochodu na targu w Nowej Dębie. W ich domu policjanci zabezpieczyli jeszcze dwadzieścia kilogramów mięsa. Wczoraj, w sobotę po godzinie 19.00 policja otrzymali informację, że w szpitalu w Nowej Dębie w wyniku zatrucia pokarmowego zmarł 54-letni mężczyzna. Dwie inne osoby są w trakcie leczenia. Policjanci ustalili, że zjadły one kupione na targowisku od obwoźnego sprzedawcy wyroby garmażeryjne.

Rządowe CentrumBezpieczeństwa wydało ostrzeżenie.
„Uwaga! Nie jedz mięsa z targowiska w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski). Wysokie ryzyko zatrucia zagrażającego zyciu. Jeżeli masz objawy zatrucia – dzwon na 112.”
ALERT RCB tej treści został wysłany do odbiorców na terenie części woj. podkarpackiego:

 • powiat stalowowolski,
 • powiat niżański,
 • powiat mielecki,
 • powiat tarnobrzeski,
 • powiat kolbuszowski.

 • Jeśli w ostatnim czasie jadłeś mięso pochodzące z niesprawdzonego źródła, odczuwasz niepokojące objawy zdrowotne i podejrzewasz, że mogło jedzenie być zatrute – natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub zadzwoń na 112!
 • Bądź świadomy objawów zatrucia – te mogą różnić się w zależności od rodzaju zatrucia oraz od tego, jak bardzo zatrute było mięso – to m.in.:
 • Nudności – są jednym z najczęstszych objawów zatrucia pokarmowego. Osoba może odczuwać dyskomfort w żołądku i uczucie niechęci do jedzenia.
 • Wymioty i biegunka – to naturalny sposób organizmu na pozbycie się toksyn. Mogą wystąpić zarówno po spożyciu zatrutego mięsa, jak i w trakcie trawienia.
 • Bóle brzucha – ostre lub tępe. Mogą być różnie lokalizowane i nasilać się wraz z intensywnością zatrucia.
 • Gorączka – w przypadku ciężkiego zatrucia pokarmowego może wystąpić gorączka, która jest reakcją organizmu na obecność toksyn.
 • Ogólne osłabienie – zatrucie pokarmowe może prowadzić do ogólnego osłabienia, uczucia zmęczenia i apatii.
 • Podziel się informacjami dotyczącymi potencjalnego zagrożenia ze swoimi bliskimi, aby zapobiec spożyciu przez nich zatrutego mięsa oraz zachęcić ich do zachowania ostrożności przy zakupach spożywczych.
 • Kupuj mięso tylko w sprawdzonych miejscach. Jeżeli masz wątpliwości co do pochodzenia mięsa lub jego świeżości, zrezygnuj z zakupu lub skonsultuj się z właściwym terytorialnie inspektoratem weterynarii – ostrzega RCB.
  Źródło: RCB, hejmielec.pl, policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.