Previous
Next
Previous
Next

Znana jest data pogrzebu śp. Jana Mytkosia

6 lutego 2024 roku w wieku 80 lat zmarł Jan Mytkoś –  Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy I kadencji w latach 1990-1992, w latach 1991-1994 dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych i działacz społeczny. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 11:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Cmentarnej (nowym).

Jan Mytkoś urodził się 12 kwietnia 1943 r. w Dębicy. W rodzinnym mieście ukończył Szkołę Podstawową nr 1 i Technikum Mechaniczne. Następnie studiował na Wydziale Budowy Maszyn Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i podjął pracę w Hucie „Zygmunt” w Bytomiu, równocześnie pracował jako nauczyciel w Technikum Mechanicznym dla Pracujących. Następnie był zatrudniony na stanowisku konstruktora w Zakładach Aparatury Chemicznej „Chemet” w Tarnowskich Górach.

Fot. ZSZ nr 1 w Dębicy

Do Dębicy powrócił na początku lat 70-tych i 1 marca 1970 r. rozpoczął pracę w naszej szkole. Uczył z pasją i wielkim zaangażowaniem. Jego uczniowie osiągali liczne sukcesy w konkursie „Młodych Mistrzów Techniki”. Ponadto Jan Mytkoś był sekretarzem Międzyszkolnego Klubu Sportowego. Był również założycielem i opiekunem szkolnego koła PTTK, które działało bardzo aktywnie i liczyło ok. 500 członków. Uczniowie zapisywali się do koła prowadzonego przez charyzmatycznego Jana Mytkosia całymi klasami. Młodzież brała udział w wielu wycieczkach i rajdach. W 1974 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z Janem Mytkosiem zwiedziła region Gór Świętokrzyskich na rowerach. W 1975 r. członkowie koła uczestniczyli w X Międzynarodowym Zlocie Przyjaźni w Warszawie, podczas którego zostali zaproszeni na XI Zlot do Pragi. Tam młodzież zdobyła liczne puchary i odznaki oraz nagrody m. in. sprzęt turystyczny na kwotę 100 tys. zł.

W 1989 r. na ogólny zebraniu mieszkańców naszego miasta Jan Mytkoś został wybrany na Przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w Dębicy. W 1990 roku uzyskał ogromne poparcie w wyborach samorządowych i został pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w naszym mieście.

Biografia Jana Mytkosia na podstawie informacji zamieszczonej na FB Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.