Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica. Kobieta przekazała oszustom 20 tysięcy złotych

Dębiccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Niestety w tym przypadku starsza kobieta oszczędności przekazała oszustom. Funkcjonariusze apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę. Przypominają także, aby informować swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania przestępców.

W sobotę nad ranem, do dębickiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki Dębicy, o oszustwie na policjanta. Przestępcy zadzwonili na telefon stacjonarny kobiety i podając się za córkę, poprosili o pomoc w uniknięciu odpowiedzialności za rzekomo spowodowany wypadek.  W tym przypadku próba wyłudzenia pieniędzy okazała się skuteczna.

Do 78-letniej kobiety  zadzwoniła „córka”, która poinformowała, że potrąciła ciężarną kobietę i potrzebne są pieniądze, aby jej pomóc. W trakcie rozmowy włączył się fałszywy policjant i poinformował seniorkę, że na kaucję potrzebne jest 60 tysięcy dolarów. Gdy usłyszał, że kobieta nie ma takiej kwoty w domu, polecił przygotować do przekazania wszystkie oszczędności jakie posiada. Oszust nie dał starszej pani ani na chwili możliwości na zakończenie rozmowy telefonicznej. Następnie kazał kobiecie podać swój adres zamieszkania, gdyż w jej domu pojawi się „adwokat” i weźmie pieniądze na kaucję.

Po niespełna godzinie, do kobiety przyszedł mężczyzna, przedstawił się jako adwokat i kobieta oddała mu swoje oszczędności, które zapakowała w reklamówkę, było w niej około 20 tysięcy złotych. Seniorka natychmiast po przekazaniu pieniędzy zadzwoniła do córki lecz nie udało się jej połączyć. Następnie poinformowała policję o zaistniałym zdarzeniu.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.