Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Droga krzyżowa „Żołnierzy Wyklętych”

Kilkaset osób wzięło udział 1 marca w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z kościoła pw. św. Jadwigi na Cmentarz Wojskowy w Dębicy.

Podczas modlitwy rozważano stacje Drogi Krzyżowej oparte na kanwie więziennych przeżyć żołnierzy podziemia niepodległościowego.

W godzinie mordu na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy, odbył się strzelecki apel pamięci. Złożono także „światła pamięci” na symbolicznym grobie ppłk. Adama Lazarowicza ps. Klamra – komendanta Obwodu AK Dębica i wiceprezesa IV Zarządu Głównego WiN.

A już jutro główne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, podczas których nastąpi ODSŁNIĘCIE POMNIKA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH W DĘBICY.

– godz. 11:00 Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego
– godz. 12:00 Uroczystość odsłonięcia pomnika
– godz. 13:30 Uroczysta gala w DK Śnieżka

źródło: Armia Krajowa Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.