Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Martyna, Łukasz i Gabriela na podium Powiatowego Konkursu „The Master of Speech”


„The Master of Speech” to konkurs, który sprawdza sprawność mówienia w języku angielskim: polega na wygłoszeniu mowy i argumentacji jednego spośród dwóch wylosowanych tematów. Taką okazję 29 lutego 2024 miało 23 mówców reprezentujących 9 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego.

Organizatorem konkursu który odbył się Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy jest Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy i dyrektor placówki Joanna Dymitrowska. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest nauczycielka języka angielskiego Monika Cynar. Pierwsze dwie edycje odbyły się przed pandemią i już wtedy było wiadomo, że to ponadprzeciętne wydarzenie. Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez ścisłej współpracy całego zespołu nauczycieli języka angielskiego.

Uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły do konkursu przygotowywali nauczyciele: Łukasz Reguła, Anna Witkoś-Janczura i Marta Marcinek. Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu „The Master of Speech” w „Jagielle” odbyły się 23 lutego i wzięło w nich udział 25 uczniów. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wypowiedzi zarówno pod kątem merytorycznym, jak i technicznym. Niestety do kolejnego etapu mogło zakwalifikować się tylko czworo uczniów. Po trudnych obradach jury jednomyślnie wybrało czwórkę przedstawicieli, którzy w czwartek 29.02.2024 reprezentowali szkołę w powiatowych zmaganiach. W tym gronie znaleźli się: Zuzanna Nowak z kl.1E, Łukasz Czuchra z kl.2B, Nicole Bożek z kl.1H oraz Julia Skowron z kl.2D.

II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy wystawiło reprezentację w składzie: Martyna Poznańska, Karol Krasoń, Krystian Kusibab oraz Aleksandra Majka.

 W tegorocznym konkursie powiatowym „The Master of Speech” zagadnienia dotyczyły następujących zakresów tematycznych: dom, zdrowie, podróżowanie, państwo i społeczeństwo. W obrębie tych zagadnień powstało ponad pięćdziesiąt tematów, których uczestnicy nie znali wcześniej. Każdy mówca wylosował dwa tematy i decydował się na jeden, po upływie czasu na przygotowanie, wygłaszane było przemówienie. Następnie uczestnicy musieli się zmierzyć z pytaniami ekspertów. Jury w składzie: Anna Wojcieszyn, Barbara Porzuczek i Katarzyna Borla miało twardy orzech do zgryzienia. Poziom uczestników był fenomenalny, biegłość językowa, olbrzymia wiedza ogólna i niebywałe obycie sceniczne postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Zwycięzcy to:

  1. Martyna Poznańska LO nr 2 w Dębicy
  2. Łukasz Czuchra LO nr 1 w Dębicy
  3. Gabriela Sówka ZS nr 2 w Dębicy

Również publiczność miała szansę zagłosować na najlepszego mówcę. Nagrodę publiczności dla Bartosza Knota z ZS nr 2 w Dębicy wręczyła i ufundowała Katarzyna Borla właścicielka szkoły językowej English Avenue. Imprezę uświetniły występy wokalne wykonane przez Emilię Cabaj, Nikolę Gawlik i Wiktorię Tworek. Ponadto Franek Mądro zaprezentował stand up ‘The Master of Disaster’, a uczniowie technikum informatycznego wystąpili w skeczu „Do you speak English”. Całe wydarzenie od początku do końca było przeprowadzone w języku angielskim. The Master of Speech – edycja 2024 przechodzi do historii.

Fot. II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 2, Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.