Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Page by Page – angielski od najmłodszych lat”- projekt uczniów II LO w Dębicy


Jesteśmy grupą uczennic z 2 liceum ogólnokształcącego w Dębicy, tworzącą projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ”Zwolnieni z teorii”.

Nasza akcja ma na celu edukowanie dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych w dziedzinie języka angielskiego metodą Total Phisical Response, polegająca na aktywnej nauce.
Według Polish Express tylko ok. 30% Polaków zna język angielski w stopniu komunikatywnym, my chcemy zwiększyć tą statystykę. Znajomość języków jest niezwykle ważna, niezbędna do komunikacji z obcokrajowcami, przydatna w podróżach i przyszłej pracy. Mimo, że są to odległe czasy z perspektywy przedszkolaka, to wierzymy że nauka w młodym wieku ma znaczący wpływ na nasze życie.

Realizacja i beneficjenci  
W ramach projektu prowadzimy zajęcia w przedszkolach i szkołach, podczas których stosujemy metodę TPR by pozytywnie zmotywować maluchy do współpracy z nami. W programie jest wspólne śpiewanie piosenek, czytanie książek, odgrywanie scenek tematycznych, gry interaktywne, aktywność ruchowa i wiele innych zabaw, dzięki którym dzieci nie zniechęcają się do nauki angielskiego już na starcie.

Na naszym projekcie nie skorzystają jedynie maluchy! Zdecydowaliśmy poszerzyć grono naszych beneficjentów do rodziców, nauczycieli, a nawet starszego rodzeństwa dzieci. W jaki sposób łączymy te grupy wiekowe, by nie zatracić głównego przesłania naszej akcji? Działania w ramach projektu relacjonujemy w mediach społecznościowych. Wraz z partnerami zamieszczamy na nich sprawdzone materiały dydaktyczne oraz inspiracje dla opiekunów na dobrą zabawę i przyjazną młodym umysłom naukę, która zaowocuje życiem pozbawionym barier językowych.

Nasze inne działania w ramach projektu
Oprócz zajęć w przedszkolach czy szkołach nasz projekt chce rozpowszechnić język angielski tam gdzie jego nauka nie jest obowiązkiem. W tym celu do naszego projektu włączamy również placówki takie jak świetlice środowiskowe czy domy dziecka.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że książki do nauki języków obcych mogą być naprawdę drogie i nie każdego jest na nie stać. Z myślą o rodzinach w potrzebie założyłyśmy zbiórkę z której środki przekażemy bibliotece miejskiej w Dębicy na zakup potrzebnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich materiałów dydaktycznych w języku angielskim. To działanie jest dla nas naprawdę istotne gdyż każda złotówka wpłacona na naszą zbiórkę, znacząco przybliża nas do zostania laureatem olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Link: https://zrzutka.pl/vhreke

Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61552709490706

Instagram: https://www.instagram.com/page_by_page.zwzt?igsh=ZTVkN3c4aWx6MTZ5&utm_source=qr

Tiktok: https://www.tiktok.com/@page.by.page_zwzt?_t=8kzmTV5r8fA&_r=1

Partnerzy projektu: Szkoła językowa „Brytania – języki świata”, MiPBP w Dębicy, firma szkoleniowa Jaźwińska szkolenia”, MOPS w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.