Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Teatralny Korowód ulicami Dębicy – FOTOREPORTAŻ

Kolorowy korowód przeszedł przez Dębicę, inaugurując Teatralny Tydzień, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Uczestnicy, w tym zarówno pasjonaci sztuki i młodzi adepci teatru jak i młodzież szkolna, stworzyli niezapomnianą, iście wiosenną atmosferę, przeistaczając miasto w prawdziwie magiczne miejsce.

Rozpoczynając swoją podróż w parku przy Domu Kultury Śnieżka, korowód przyciągnął uwagę mieszkańców Dębicy już od pierwszych kroków. Podążając za Panem Kleksem, uczestnicy ubrani w barwne stroje, cieszyli oko przechodniów, ożywiając ulice miasta postaciami z ulubionych bajek, filmów, komiksów czy książek. Wśród tłumu można było dostrzec zarówno znane maskotki, jak i bohaterów literackich oraz postacie z ekranów telewizyjnych i kinowych.

Maszerująca z uśmiechem na twarzy młodzież stworzyła niepowtarzalny klimat pełen radości i zabawy a słoneczna, wiosenna aura dopełniła atmosferę, dodając uroku temu wyjątkowemu wydarzeniu. W korowodzie wziął udział także zastępca burmistrza miasta Maciej Małozięć, który podkreślił jak ważne jest rozwijanie swoich pasji i zachęcił zgromadzonych uczniów do wyrażania siebie, m.in. poprzez udział w zajęciach tanecznych, artystycznych czy teatralnych.

Pochód zakończył się na dębickim rynku, gdzie artyści Grupy Safo zaprosili uczestników do wspólnej zabawy i śpiewu. Na koniec, niespodziankę dla młodzieży w postaci barwnych kred oraz słodkości przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Płyta rynku stała się płótnem malarskim dla wszystkich młodych artystów, którzy dali upust swojej wyobraźni rysując bajeczne sceny i hasła.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.