Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

170 zabytkowych obiektów znajduje się na terenie ziemi dębickiej. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Dwór w Smarżowej. Lata 60 XX w. Retusz ziemiadebicka.pl

Dziś, 18 kwietnia na całym świecie obchodzony jest ustanowiony przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS) w 1983 roku Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Został on wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. 

Na terenie powiatu dębickiego jak podaje strona mapy.zabytki.pl znajdujesię 159 zabytków nieruchomych i 13 zabytków archeologicznych.

Wśród tych obiektów są zarówno obiekty sakralne – kościoły, dzwonnice, kaplice, synagogi, cmentarze, kapliczki, figury jak i zespoły dworskie, pałace, karczmy, budynki mieszkalne, budynki gospodarcze i założenia parkowe.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę szlakiem dworów ziemi dębickiej.

Dwór w Zwierniku

Dwór w Januszkowicach

Dwór w Zawadce Brzosteckiej

Dwór w Siedliskach Bogusz

Lamus w Latoszynie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.