Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Autostrada A4. Dramatyczny poranek na trasie – ZDJĘCIA

Wczoraj po godzinie 6 rano policjanci tarnowskiego ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia na 460 kilometrze autostrady w kierunku Tarnowa. Z przekazanej informacji wynikało, że kierowca osobowego opla uderzył w nasyp autostradowy, a następnie dachował.

Gdy przyjechali policjanci po przeprowadzonych rozmowach ze świadkami oraz samym poszkodowanym ustalili, że 22-letni kierowca z powiatu krakowskiego wyprzedzał ciężarówkę pasem awaryjnym, zmienił pas, a następnie chciał wjechać na pas skrajny lewy, który niestety był zajęty. Gwałtowne manewry przy dużej prędkości spowodowały, że stracił kontrolę nad swoim oplem i uderzył w nasyp autostradowy po prawej stronie drogi i dachował. Na szczęście nikt innym w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a i sam poszkodowany wyszedł niemalże z tego bez szwanku. Policjanci ukarali winnego tego zdarzenia mandatem karnym, a pojazd został odholowany.

Fot. KMP Tarnów
Fot. KMP Tarnów

W związku z tym zdarzeniem w miejscu kolizji zrobił się mały zator. Ruch był spowolniony. Nie zauważył tego kolejny kierowca, który dacią jadąc lewym pasem zorientował się, że zbyt późno o tym, że pojazd przed nim niemalże stoi w miejscu. Wykonał gwałtowny manewr obronny w prawą stronę i uderzył w ciężarówkę. Wjeżdżając w jej tył ściągnął pokrywę silnika i niszczył szybę przednią swojego samochodu. I to zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, ponieważ nikt nie ucierpiał. W tym przypadku pojazdy zostały usunięte na pas awaryjny, a winny 31-latek z powiatu tarnowskiego również został ukarany mandatem karnym.

Fot. KMP Tarnów
Fot. KMP Tarnów

Fot. KMP Tarnów
Fot. KMP Tarnów

Źródło: KMP Tarnów, OSP KRG Rzezawa

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.