Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Memoriał Mistrzów w Roku Braci Lipieniów

Najlepsi zapaśnicy z Polski i Szwecji powalczą o medale w sobotę (27 kwietnia) w XVI Międzynarodowym Memoriale Dębickich Mistrzów. W tym roku wydarzenie będzie miało wyjątkową oprawę z okazji ustanowienia przez Radę Miejską w Dębicy roku 2024 rokiem Braci Lipieniów.  Zawody objął honorowym patronatem burmistrz Mariusz Szewczyk.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem memoriału samorządowcy, zapaśnicy i działacze sportowi KS Wisłoki złożą kwiaty na grobach śp. Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada oraz Jana Michalika. Później w hali sportowej przy ul. I. Lisa 2 w Dębicy rywalizację w stylu klasycznym rozpoczną zapaśnicy z najlepszych klubów Polski i Szwecji.

Uroczysta inauguracja zawodów rozpocznie się o godz. 11:00 a walki zapaśnicze ruszą o 11:30 i potrwają do 17:00.

Organizatorem imprezy jest Autonomiczna Sekcja Zapaśnicza KS „Wisłoka” wraz z Miastem Dębicą. W tym roku w sposób szczególny zostaną uczczeni Kazimierz i Józef Lipieniowie, nazywani „złotymi bliźniakami zapasów”.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.