Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poszukiwania bliźniaka genetycznego Beaty

Trwa akcja pomocy dla dębiczanki Beaty, która w swoje 40. urodziny dowiedziała się, ze choruje na nowotwór krwi. Trwają poszukiwania dawcy szpiku. O działaniach podjętych przez rodzinę chorej i Fundację DKMS mówiono podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Dębicy.

Beata obecnie przebywa w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie – Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym. Jest po drugim cyklu chemioterapii. Rodzina dębiczanki wspólnie z Fundacją DKMS rozpoczęła akcję poszukiwania dawcy szpiku kostnego. Zorganizowano już punkt rejestracji w Przedszkolach Miejskich nr 6 i 9 w Dębicy. Do 26 kwietnia będzie prowadzona akcja w siłowni Endorfina

Kolejne punkty rejestracji zlokalizowane będą:

  • 27.04.2024 r., 09.00 – 21.00 – Galeria Raj, Rzeszowska 114, Dębica,
  • 27-28.04.2024 r., 10.00 – 20.00 – Galeria Dębicka, Księdza Nosala 2, Dębica,
  • 28.04.2024 r., 10.00 – 17.00 – Dom Kultury MORS, Sportowa 28, Dębica.

– Na miejscu każda osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, będąca w ogólnie dobrym stanie zdrowia, będzie mogła dokonać rejestracji. Na początku każdy chętny zostanie poproszony o odpowiedź na kilka pytań weryfikujących możliwość rejestracji. Następnie wypełni formularz danych kontaktowych i pobierze wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Mieszkańcy Dębicy już kilkukrotnie pokazali, że los osób potrzebujących przeszczepienia nie jest im obcy rejestrując się jako potencjalni Dawcy. Mocno wierzymy, że i tym razem zobaczymy ich wsparcie i gotowość do pomocy. Ponieważ każdy nowy dawca w bazie, to szansa na życie dla Pacjentów chorujących na nowotwory krwi – wyjaśnia Natalia Banasik, koordynatorka z Fundacji DKMS.

W czasie konferencji do zarejestrowania się w bazie DKMS zachęcała Joanna Skrzypek dawca oraz Gabriela Skowron, dębiczanka, która żyje dzięki dawcy szpiku. To dla niej podobną akcję organizowano 10 lat temu w mieście.

Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy, który jest już w bazie dawców zapraszał dębiczan do wzięcia udziału w akcji. – Synoptycy zapowiadają piękną pogodę w weekend, więc wybierzmy się na spacer do puntu rejestracji. To nas niewiele kosztuje a dla chorego to dar życia – podkreśla włodarz.

Z Dębicy w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego jest ponad 2,5 tysiąca osób, a 18 z nich zostało dawcami.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.