Film trwa nieco ponad 4 minuty i pokazuje ujęcia Dębicy powstałe na przestrzeni dziesięciu lat: od 1962 do 1972 roku. Na tym unikalnym filmie który został stworzony przez Pana Ryszarda Bieszczada i udostępniony na YT kilka lat temu można zobaczyć zdjęcia m.in. ulicy Krakowskiej z widokiem na klasztor Sióstr Służebniczek, „Karolka” na Rynku, ZURT-u, restauracji „Bajka” czy Domu Partii przy ul. Rzeszowskiej.
W 0:16 sekundzie filmu jest ujęcie starego budynku z przystankiem autobusowym PKS na tle nowego budynku – gdzie to może być ?
0: 21 – widok na ulicę Krakowską z klasztorem Sióstr Służebniczek z dzisiejszego placu targowego „Manhatan” który w tym czasie był jeszcze pustą przestrzenią
0:35 – ujęcia z ówcześnie działającego placu targowego przy dawnej bożnicy. W tle widać miejską łaźnię, wcześniej żydowską mykwę i jeden z budyneczków który stoi do dziś, a również służył społeczności żydowskiej Dębicy przed wojną
0:46 – Restauracja „Bajka”
Dalej widoczne są na filmie okolice Domu Partii przy ul. Rzeszowskiej kiedy jeszcze nad rzeczką stał dom w którego miejscu dziś działa kiosk i Karolek na Rynku.
Najciekawsze i dotąd raczej nieznane wydaje się ujęcie budynku przy ul. Rzeszowskiej z ogromnym napisem „Radio i Telewizja”. Ktoś pamięta ten napis ?
O Autorze filmu (opis kanału na YT)
Ryszard Bieszczad – Mam 76 lat. Jestem emerytowanym nauczycielem języka polskiego.
12 lat temu odkryłem, że tworzenie własnej muzyki jest moją pasją, dzięki czemu dziś stworzyłem 5234 improwizowane kompozycje. Wszystkie są na YouTube. Kompozycje służą jako tło muzyczne dla klipów pobranych z własnych zdjęć i pobranych z Pixabay. Umieściłem je na YouTube, aby podzielić się moją muzyką.
Zostały one stworzone na keyboardzie Yamaha Tyros 4. Jestem przekonany, że dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu stworzyłem niepowtarzalną atmosferę i wprowadziłem moich słuchaczy w niezapomniany świat dźwięków. Zapraszam do subskrybowania mojego kanału, na którym regularnie dzielę się swoimi improwizowanymi kompozycjami. Będzie mi bardzo miło, gdy spodobają Ci się moje improwizacje i zostawisz swój komentarz, aby podzielić się swoją opinią. Jest to dla mnie ogromna motywacja i docenienie mojej pracy.